Použité materiály

Materiál:

Používáme březovou překližku, která má ideální vlastnosti pro tento druh nábytku. Je velmi pevná a díky specifickému způsobu výroby je odolná vůči velkým výkyvům teplot, drží tvar a má na řezu příjemnou kresbu.

Nábytek Vám vyrobíme i z jiného materiálu dle vašeho přání (jedná se o zakázkovou výrobu, kdy se cena liší od katalogové dle požadovaného materiálu).

Povrchová úprava:

Pro jejich jedinečné vlastnosti jsme zvolili dekorační vosky Osmo, které jsou především netoxické a používají se například na dětský nábytek, nebo hračky. Mimo to jsou téměř bezúdržbové, protože odpuzují vodu a nečistoty a jimi ošetřený materiál stačí setřít vlhkým hadříkem. Další velkou výhodou těchto vosků je velký výběr dekorů, které nádherně zvýrazní kresbu dřeva.

Látky a výplně:

Na pelíšky a polštářky pečlivě vybíráme ty nejkvalitnější látky tak, aby dlouho vydržely, byly pohodlné a příjemné jak pro Vaše mazlíčky, tak pro Vaše oko. Osobně vybíráme pouze luxusní látky, které se svými vlastnostmi i vzhledem nejlépe hodí k našemu kočičímu nábytku.

Výplň polštářků jsou tzv. PES (duté vlákno) kuličky, nebo PES tkanina (PES: polyester) a molitan nejlépe v kombinaci s ostatními výplněmi.