Obchodní podmínky

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Způsob a ceny dopravy – Česká republika

 

 1. Dobírka – cenný balík – dodání Českou poštou na adresu kupujícího ( dodání obvykle do 1 – 3 pracovních dnů ).  Kupující zboží platí při převzetí zásilky.
 2. Při objednávce nad 10.000,- Kč poštovné neúčtujeme.
 3. Platba předem na účet – dodání Českou poštou na adresu kupujícího. Kupující zboží platí předem na základě vystavení proforma faktury, která je doručena prostřednictvím e-mailu. Po připsání částky na účet prodávajícího, bude zboží odesláno ( dodání do 1 – 3 pracovních dnů po připsání na účet ).
 4. Osobní odběr – zdarma – kupující je prostřednictvím e-mailu nebo SMS zprávy vyzván k vyzvednutí zboží v odběrném místě. Nevyzvednuté objednávky budou po 5ti pracovních dnech stornovány.
 5. Při objednávce nad 8.000,- (včetně) doprava po Praze zdarma.

 

Úvodní ustanovení

 1. Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě www.1kocicikralovstvi.cz
 2. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího.

 

Objednávka a uzavření kupní smlouvy

 1. Podáním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s reklamačním řádem a těmito obchodními podmínkami a souhlasí s nimi.
 2. Objednávka je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva skutečně vzniká v momentě převzetí objednaného zboží kupujícím.
 3. Podmínkou platnosti elektronické objednávky je řádné vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí.
 4. Místem doručení zboží je adresa doručení uvedená kupujícím v objednávkovém formuláři.
 5. Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího po jeho převzetí a zaplacení.
 6. Vyplněním registračního formuláře či objednávky v rámci internetového obchodu www.1kocicikralovstvi.cz kupující dává prodávajícímu souhlas k shromažďování a archivování osobních údajů o kupujícím a o jeho nákupech.

 

Odstoupení od kupní smlouvy ze strany zákazníka

 

 1. Kupující má právo podle odstavce 6 novely občanského zákoníku č.367/2000 odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží a to bez udání důvodu. Po obdržení zboží je zákazníkovi vrácena cena za zboží. Toto se nevztahuje na zakázkovou výrobu, kdy je zákazníkovi zboží vyráběno na míru (dle občanského zákoníku) a tím zaniká nárok na vrácení zboží.
 2. V případě nevyzvednutí objednané zásilky má prodávající nárok na náhradu škody, především prokazatelných nákladů spojených s expedicí zboží – souhlasem s obchodními podmínkami zákazník souhlasí s tímto ujednáním.

 

Odstoupení od kupní smlouvy ze strany prodávajícího

 

Prodávající si vyhrazuje právo na odstoupení od smlouvy v těchto případech:

 1. zboží není skladem nebo je vyprodáno (zákazník je informován)
 2.  v případě, že nejsou vyplněny dostatečně údaje pro doručení zboží (registrační formulář)
 3.  v případech opakovaného nevyzvednutí zásilek

 

Reklamační řád

 1. Reklamace budou vyřízeny v souladu s reklamačním řádem internetového obchodu www.1kocicikralovstvi.cz a v souladu s ustanovením zákona č. 40/1964 Sb.
 2. V případě doručení objednaného zboží prostřednictvím některého ze smluvních přepravců, je kupující povinen zboží zkontrolovat, zda zboží nevykazuje vady způsobené přepravou. Pokud ano, je kupující povinen zboží nepřevzít a sepsat s dopravcem zápis o škodě. O případném poškození zboží během přepravy, je kupující povinen sepsat nejpozději do druhého dne reklamaci u přepravce ( která bude postoupena k řešení ) a následně informovat prodávajícího.
 3. Při dodání zboží jeho doručením na zadanou adresu, je kupující povinen překontrolovat dodané zboží ihned po jeho převzetí od osoby provádějící doručení a zjevné vady zboží je povinen reklamovat u prodávajícího ihned. Pozdější reklamace zjevných vad nebudou uznány.
 4. Délka záruční doby je stanovena v souladu s občanským zákoníkem na dobu 24 měsíců, pokud nebyla stanovena jinak.
 5. Záruční doba začíná běžet dnem převzetí zboží kupujícím.
 6. Vznikne-li na dodaném zboží reklamovatelná vada, je kupující povinen oznámit zjištěné závady písemně na adresu : Praha 10, Jetelová 2861/10, 106 00 Záběhlice, nebo na e-mail reklamace@1kocicikralovstvi.cz a doložit způsob nabytí zboží účetním dokladem. Zároveň je povinen uvést způsob, jak vada vznikla.
 7. Po obdržení zprávy bude kupující informován o dalším postupu.
 8. V případě oprávněné reklamace bude opravené nebo nové zboží zaslané zpět na náklady prodávajícího. Zboží zasílané na reklamaci nelze vracet na dobírku – toto nebude přijato.
 9. Rozsah záruky – prodávající neodpovídá za vzniklé vady neodbornou manipulací, nedodržením návodu k užívání a obsluze ( je-li dodán) a viditelným mechanickým poškozením.

 

Závěrečná ustanovení

Všechny použité fotografie na webových stránkách www.1kocicikralovstvi.cz jsou výhradním majetkem 1.Kočičího království a jsou chráněny autorskými právy!

Odesláním elektronické objednávky kupující bez výhrad akceptuje veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky. V situacích, které neupravují tyto obchodní podmínky se vztah kupujícího a prodávajícího řídí platnými právními úpravami, především Obchodním a Občanským zákoníkem.